سیستم édito نتیجه ی کار گروهی از اساتید فرانسه است که جهت تدریس این زبان بعنوان زبان دوم طراحی شده. تعداد زیادی از استادان مطرح فرانسه گرد هم آمدند تا سیستمی را طراحی نمایند که به نیازهای واقعی زبان آموزان در کلاس پاسخ داده شود. در این متد از ساختاری بهره برده شده که هم برای معلم و هم برای زبان آموز آسان میباشد. این متد به لطف موادی که در آن نهفته است – همچون تصاویر گویا، لوح فشرده و خود کتاب کار – فرصت های زیادی را برای زبان آموزان جهت تمرین مکالمه بوجود می آورد. همچنین این متد زبان آموزان را برای شرکت در آزمون های DELF, DALF, TCFو TEF آماده میسازد.

در ابتدای هر کتاب، بطور واضح نوشته شده که با اتمام آن، به چه سطحی از دانش زبان دست خواهید یافت و چون سطح لغات و گرامر و شنیدار این متد به نسبت بالا میباشد، در صورت کامل کار کردن زبان آموز، میتواند حتی از سطح ادعا شده بر روی جلد نیز فراتر رفت.
این متد باید با منابع و تمرینات اضافه درکنار کتاب اصلی کار شود و به همین منظور، ما در موسسه ی MCI با آرشیوی بسیار متنوع که شامل فیلم، انیمیشن، ترانه، سریال آموزشی و نیز کتب مکمل میباشد، سعی در هرچه غنی تر نمودن اندوخته های زبان آموزان عزیز داریم. این متد شامل 5 سری است که متاسفانه در ایران، فعلا دو سری آن به مرحله چاپ و افست رسیده است. گرچه میتوان سری های بالاتر این کتاب را از اینترنت دانلود نمود و یا از طریق کتاب فروشی های معتبر در تهران سفارش داد.