چرا فرانسه یاد بگیریم

زبانی جهانی : بیش از ۲۰۰ میلیون نفر در ۵ قاره ی دنیا با زبان فرانسه تکلم می کنند. فرانسه زبان ها در بیش از ۶۸ کشور و ایالت زندگی می کنند. بعد از زبان انگلیسی بیشترین تعداد افراد در دنیا زبان فرانسه را می آموزند.

زبانی برای پیدا کردن کار جدید: آشنایی با زبان فرانسه درهای شرکت های فرانسوی در کشور فرانسه و کشور های دیگر و همچنین در تمامی کشور های فرانسه زبان(کانادا، سویس، بلژیک و قاره ی آفریقا) را می گشاید.کشور فرانسه پنجمین قدرت تجاری و سومین کشور برای سرمایه گذاری خارجی است.

 زبان فرهنگ : زبان فرانسه، زبان جهانی در رشته های آشپزی، مد ، تئاتر، هنرهای بصری، رقص و معماری است. آشنایی با این زبان دسترسی به کتاب ها و شاهکارهای بزرگ ادبیات فرانسه و فرانسه زبان و همچنین سینما و شعر فرانسوی را مهیا می کند.

زبانی برای سفر : فرانسه با بیش از هفتاد میلیون توریست، پر بازدید ترین کشور دنیا است. با دانستن این زبان بازدید از این کشور و شهرهای آن و همچنین درک فرهنگ، تصور و سبک زندگی فرانسوی بسیار لذت بخش خواهد شد. همچنین هنگامی که بخواهیم از آفریقا، سویس، کانادا، سیشل، موناکو و … بازدید کنیم زبان فرانسه بسیار مفید خواهد بود.

زبانی برای تحصیل: صحبت کردن با زبان فرانسه امکان ادامه تحصیل در دانشگاههای فرانسه زبان دنیا که جزو برترین موسسات آموزش عالی در اروپا و کل جهان است فراهم می سازد. دانش آموزانی که به زبان فرانسه تسلط دارند می توانند از بورس های دولت فرانسه برای ادامه تحصیل در کشور فرانسه در تمامی رشته ها و کسب مدرک معتبر بین المللی بهره گیرند.

زبانی برای ارتباطات بین المللی : زبان فرانسه همزمان، زبان کار و زبان رسمی سازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، یونسکو، ناتو، کمیته ی بین المللی المپیک، صلیب سرخ جهانی و چندین انجمن حقوقی بین المللی است. این زبان زبان سه شهر محل استقرار نهاد های اروپایی است : استراسبورگ، بروکسل و لوکزامبورگ.

زبانی دلنشین برای یادگیری : زبان فرانسه زبانی آسان برای فراگیری است. این زبان بعد از زبانهای انگلیسی، ایتالیایی و اسپانیایی چهارمین زبان آسان دنیا برای یادگیری است. حدود سه الی چهارهزار وام‌واژة فرانسوی در زبان فارسی وجود دارند و در مکالمات روزمره استفاده می‌شود.

زبانی برای یادگیری زبان های دیگر : یادگیری زبان فرانسه، یادگیری زبان های دیگر را آسان می سازد. از این میان می توان زبان های لاتین از جمله (اسپانیایی، پرتغالی، و ایتالیایی) را برشمرد. این زبان همچنین یادگیری زبان انگلیسی را آسان تر می سازد زیرا بیش از ۵۰ درصد واژگان امروزی زبان انگلیسی را در بردارد، حدود ده‌هزار کلمه فرانسوی در زبان انگلیسی وجود دارد و در انگلیسی روزمره استفاده می شود.

زبان عشق و منطق : یادگیری زبان فرانسه در ابتدا تمایل به یادگیری زبانی زیبا، غنی، آهنگین که معمولا از آن به عنوان زبان عشق یاد می شود می باشد. این زبان همچنین زبانی تحلیلی است که به ذهن ساختار بخشیده و روحیه ی نقد را که در مباحثات و مناقشات بسیار مفید است بهبود می بخشد.

 زبانی برای ورود به جهان است. بعد از زبان انگلیسی و آلمانی، زبان فرانسه سومین زبان فضای مجازی و اینترنت است و جلوتر از زبان اسپانیایی قرار می گیرد. آشنایی با این زبان به واسطه برقراری ارتباط با فرانسه زبانان تمامی قاره ها و اطلاع از خبرهای روز دنیا که به واسطه ی رسانه های بین المللی فرانسه زبان از جمله (tv5، فرانس ۲۴ و رادیو بین المللی فرانسه) پخش می شود، تصوری جدید از جهان را ارائه می دهد.